Во Скопје пронајдени еден починат на улица и еден труп во распаѓање

Share

Едно лице починато и еден труп во распаѓање се пријавени вчера во скопската полиција.

Како што соопшти МВР, В.З.(47) е пронајден мртов од негов роднина на улицата „Фуштанска“. Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото е пратено на обдукција.

Во напуштен објект, пак, на улицата „Гвадалахара“ е пронајдено телото на Е.И. (65) од Скопје, во фаза на распаѓање и по наредба на Јавен обвинител е дадено на обдукција. 

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Поврзани вести

Кумановци ги прскале со алкохол и фрлале шишиња врз гости во дискотека во Охрид

​Секторот за внатрешни работи Охрид приведе и од слобода лиши четири лица - две машки и две женски од Куманово, кои ноќеска околу 3.30 часот во дискотека во Охрид со елементи на насилство го нарушиле  јавниот ред и мир. 

Најчитани вести

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

20 регионални телевизии лани оствариле приходи од 102,38 милиони денари

Во текот на 2017 година програма на регионално ниво емитуваа вкупно 26 телевизии. Во анализата на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги анализирани се податоците за економското работење

ВРВ