(Фото) Викторија Лоба од брод честиташе Илинден

Share

Пејачката Викторија Лоба од брод им го честиташе Илинден на граѓаните на Македонија.

„Честит Илинден Македонија“, напиша Лоба на нејзиниот Инстаграм-профил, а фотографијата има повеќе од 3.000 допаѓања.

Иако долги години живее во Македонија, таа неодамна доби македонско државјанство.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

20 регионални телевизии лани оствариле приходи од 102,38 милиони денари

Во текот на 2017 година програма на регионално ниво емитуваа вкупно 26 телевизии. Во анализата на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги анализирани се податоците за економското работење

ВРВ