Донирајте за Јасна да се избори со карциномот кој брзо се шири

Share

Јасна е 50 годишна жена, мајка боледува од карцином, кој е инвазивен и брзо се шири. Пред извесен период имала пет сериозни операции и сега повторно треба да се оперира,и потребни и се финансиски средства за да го продолжи лекувањето.

Ги замолува сите хумани граѓани кои се во можност да и помогнат. Само од ВИП може да се донира на 143 462. 

Јасна Кузмановска
Трансакциска сметка ‎‎‎200002417432052 Стопанска Банка АД Скопје

Бројот за донации е продолжен до 7 септември.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

20 регионални телевизии лани оствариле приходи од 102,38 милиони денари

Во текот на 2017 година програма на регионално ниво емитуваа вкупно 26 телевизии. Во анализата на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги анализирани се податоците за економското работење

ВРВ