Бројката на уметници кои ќе донираат дела за помош во Грција се искачи на 50

Share

Графичкиот дизајнер Зоран Кардула објави дека до сега 50 уметници одговориле на повикот да донираат свои дела за помош на настраданите во пожарот во Грција.

Останале уште неколку дена за уметниците да можат да се вклучат во оваа акција.

Оние кои се вклучија во акцијата, објавија и кои дела ќе ги донираат, а Кардула се надева дека ќе се собере солидна колекција.

Фото: Фејсбук-профил на Зоран Кардула

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

25 уметници потврдиле донација на дела за помош на настраданите во пожарот во Грција

За еден ден, 16 уметници ја потврдиле својата донација на дела за помош на настраданите во пожарот во Грција

Уметниците ќе донираат уметнички слики за помош во Грција

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

20 регионални телевизии лани оствариле приходи од 102,38 милиони денари

Во текот на 2017 година програма на регионално ниво емитуваа вкупно 26 телевизии. Во анализата на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги анализирани се податоците за економското работење

ВРВ