(Фото) Старо Скопје пред земјотресот

Share

Во чест на 55 годишнината од земјотресот во Скопје (26 јули 1963) фејсбук-страницата The City Knows се потсети на старо Скопје со селекција од 55 стари фотографии.

Скопје, град на велосипеди

Еврејско маало

Центарот на Скопје

Центарот на Скопје

Изградба на Ленинова и Партизанска

Плоштад „Маршал Тито“

Плоштад „Маршал Тито“ 1950 година

Народно Собрание

Стара Чаршија

Кино Вардар

Изградба на Жданец по земјотресот во 1964 година

Изградба на Пржино во 1964 година по земјотресот

Офицерски дом

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Поврзани вести

Најчитани вести

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

20 регионални телевизии лани оствариле приходи од 102,38 милиони денари

Во текот на 2017 година програма на регионално ниво емитуваа вкупно 26 телевизии. Во анализата на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги анализирани се податоците за економското работење

ВРВ