(ВИДЕО/Галерија) The everlasting days - spring/summer '18 collection

Share

MANGO ги спои своите #mangogirls за да ја отворат официјално летната сезона покрај базен во „Casa Uriach“.

Совршеното летно сценарио е доловено преку интимните муабети под сонцето. Нема ништо подобро од забава покрај базен, црпејќи инспирација за летото и патувањата со #mangogirls девојките.

Во колекцијата преовладуваат „сончеви“ нијанси како жолта, портокалова и црвена, но и неутрална бела боја.Парчињата се збогатени и со декоративни шари со „paisley“ мотиви – во облик на солза, шара која потекнува од персиската култура, како и пругасти шари и различни текстури.

Не ги заборавајте деликатните додатоци – обетки инспирирани од морскиот свет и  ретро очилата за сонце кои се задолжителни.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

20 регионални телевизии лани оствариле приходи од 102,38 милиони денари

Во текот на 2017 година програма на регионално ниво емитуваа вкупно 26 телевизии. Во анализата на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги анализирани се податоците за економското работење

ВРВ