Почетна

Локално

Кумановци ги прскале со алкохол и фрлале шишиња врз гости во дискотека во Охрид

​Секторот за внатрешни работи Охрид приведе и од слобода лиши четири лица - две машки и две женски од Куманово, кои ноќеска околу 3.30 часот во дискотека во Охрид со елементи на насилство го нарушиле  јавниот ред и мир. 

Лице со службена легитимација од МВР и со пиштол му се заканил на месар

​Татко и син вчера попладне влегле во скопска месарница и бидејќи не биле задоволни од услугата, најпрво почнале вербална расправија со продавачот. Потоа, едниот од нив и му се заканил, вадејќи службена легитимација од МВР и пиштол.

Во Скопје пронајдени еден починат на улица и еден труп во распаѓање

​Едно лице починато и еден труп во распаѓање се пријавени вчера во скопската полиција.

Поранешни раководители го оштетиле на ЈПДК „Тополка“ за над три милиони денари

​Кривични пријави се поднесени против поранешниот директот на ЈПКД „Тополка“ - Чашка и поранашен в.д. директор поради злоупотреба на службена положба со што го оштетиле претпријатието за над три милиони денари.

Двајца загинати во сообраќајка на магистралниот пат Штип - Велес

​Две лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа што се случи попладнево на магистралниот пат Штип - Велес.

Фалсификувале медицински документи за да наплатат осигурување во Австралија

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „фалсификување или уништување деловни книги“, Секторот за внатрешни работи Охрид до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против засега непознато лице 

(ВИДЕО) Во Охрид отворена нова автобуска станица и почна да се гради трговски центар

Претседателот на Владата Зоран Заев денеска во Охрид присуствуваше на отворањето на новата автобуска станица и на поставување камен-темелник на трговски центар „Охрид Мол“, кои се инвестиција на компанијата „Делфина турс“. 

Беровчанец почина сечејќи борови стебла со синот

На 31.07.2018 година околу 12.00 часот на место викано ,,Ормане - Царев Дол“, атар на Берово, Г.Ѓ. (51) од Берово, кој бил со повеќе лица меѓу кои и неговиот син, вршејќи сеча на борови стебла се здобил со повреди во пределот на главата, информира МВР.

 

Драчевчанка нова жртва на измамниците со огревни дрва

На 31.07.2018 година во 13.00 часот во Полициската станица Драчево Д.Л. (63) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 10.00 часот на ул. „Сердарот“ од страна на непознато лице и била извршена измама за сума од околу 10.000 денари, соопшти МВР.

 

Со пиштоли ја ограбиле бензиската пумпа во Визбегово

На 01.08.2018 година во 02.45 часот на бензинска пумпа во с.Визбегово, скопско, две непознати лица извршиле разбојништво, соопшти МВР.

 

ВРВ