Почетна

Check in

(Фото) Отворен е новиот Wine & Chocolate салон на Сковин и Европа

Сковин заедно со АД Европа изврши ко-брендирање на продавницата лоцирана на плоштадот Македонија.

(Фото) Охрид доби нов хотел: „Unique Resort & Spa“

Денеска во Охрид со работа почнува новоизградениот хотел „Unique Resort & Spa“. Се наоѓа во градот, во непосредна близина на Холандскиот парк на Кејот на Охридското Езеро.

(Фото) Луксузната „Villa Lumiere“ нуди фантастично доживување на Скопје

„Villa Lumiere“ е луксузна вила, на само 5,5 км од срцето на градот. Располага со 3 deluxe апартмани, сауна, џакузи, летен базен и приватен паркинг. Villa Lumiere нуди врвна удобност, релаксација во мирно опкружување и прекрасна панорама на Скопје.

 

(Фото) Повторно отворена „Пошта“ во Карпош 1

Ланч барот „Пошта“ во Карпош 1 (спроти Центар за странски јазици), кој подолго време беше затворен од Управата за јавни приходи, повторно почна да работи.

(Фото) Нема човек што пробал јагнешко во Јавор кој не посакал да се врати во Мрзенци

Речиси и да нема човек што еднаш поминал на ручек во ресторанот Јавор во селото Мрзенци, а кој потоа не посакал да се врати уште еднаш. Преубавиот амбиент, превкусната храна и неповторливото печено јагнешко во фурна

(Фото) Се отвора летната тераса на „Електра гарден“ во Брвеница

Летната тераса на познатиот ресторан Електра гарден во Брвеница ќе биде отворена следната недела.

(ФОТО) Вила Минами во Коњско: Поглед што го одзема здивот

На 1.100 метри надморска височина во прегратките на националниот парк Галичица во селото Коњско се наоѓа гостинската куќа Вила Минами.

(Фото) Се отвори нова сендвичарница „Мемо бургер“

„Мемо бургер“ е нова сендвичарница која се отвори во населба Хиподром на главната улица „Благоја Стефковски“ бр 150. Сендвичарницата, како што велат сопствениците за „еМагазин“, се простира на 60 метри квадратни и овој месец имаат промоција на производите.

The Loft со нова енергија и уникатно roof-top искуство

Уникатно е чувството да се ужива во омилениот коктел и доброто вино, но да се искуси истото од височина, е момент кој треба да се доживее. 

ВРВ