Почетна

18+

Секс во лето: Каде и како да уживате кога е жешко

Тушот, кадата, базенот или плажата нека бидат вашето омилено место за секс.

(ВИДЕО) Во Грција за прв пат доделени порно филмски награди

За прв пат во Атина, Грција викендов беа доделени порно филмски награди. Награди добија и грчки и европски порно глумци, а на доделувањето учествуваа и стотици љубители на еротиката, кои одвоија од 25 до 100 евра за влезница, пренесува protothema.gr

(Видео) Македонката Емилија Михаилова покажа колку е „згодна“ во германскиот „Плејбој“

Емилија Михилова е Македонката која се соблече гола за насловната страница на мајското издание на германскиот магазин „Плејбој“.

 

Курс за маструрбација за жени ги скара студентите во Германија

На универзитетот во западногерманскиот град Биелефилд се разви спор помеѓу либералните и конзервативните студентски здруженија околу финансирањето на еден курс за маструбација за жени, пренесуваат локалните медиуми.

Што ве возбудува во спалната соба: Секс совети од мажите наменети за жените

Честопати мажите и жените имаат потешкотии при договорот околу тоа што ги возбудува во спалната соба.
Ова се секс совети, кои доаѓаат од мажите, а се наменети за жени. Секси долна облека секогаш помага. Затоа изненадете го со некое ново парче секси долна облека.

Дали сте знаеле дека постојат два типа на пениси

Моментот на возбуда кај мажите го открива видот на пенисот, а постојат два типа. Ако пенисот при сексуална возбуда повеќекратно се зголеми, станува збор за „растечки“ пенис.

Претседателот на Уганда сака да го забрани оралниот секс: Устата е за јадење

Претседателот на Уганда, Јовери Мусевени изјави дека сака да забрани граѓаните на таа држава да имаат орален секс, со образложение дека „устата е за јадење“.

Знак кој јасно покажува дека жената доживеала оргазам

Додека 30 отсто од жените немаат проблем со редовно доживување на оргазам, останатите 70 отсто го дожуваат многу поретко, отприлика на секој петти сексуален однос.

Голем број на жени сакаат групен секс

Познатиот сексолог Емили Морс низ нејзината пракса ги запознала потребите на жените во сексот.

Како да ја препознаете сексуалната желба кај жената

Кај мажите, сексуалната возбуда се препознава по ерекцијата, но како да ја препознаете кај жените?

ВРВ