Почетна

Спорт

Ибрахимовиќ предложил да игра без пари за Јунајтед

Поранешниот играч на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ откри дека му предложил на англискиот гигант да игра без надомест по целосната рехабилитација од повредата на коленото. Причината за тоа се крие во незадоволството на самиот напаѓач кон сопственото ниво по претрпената повреда на коленото.
 
 

Затвор за „полицајките“ од „Пуси рајот“ кои влетаа на теренот за време на финалето на СП во фудбал

Суд во Москва ги осуди по брза постапка на 15 дена затвор четворицата членови на групата „Пуси рајот“ кои истрчаа на теренот за време на финалето на Светското првенство меѓу Франција и Хрватска.

 

(ВИДЕО) Еуфорија во Франција по победата над Хрватска

Фудбалската репрезентација на Франција вчера во финалето на Светското фудбалско првенство во Русија ја совлада Хрватска со 4:2.

 

Ѓоковиќ по четврти пат победи на Вимблдон

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по четврти пат го го освои Грен слемот Вимблдон.

(ВИДЕО) Франција по втор пат светски шампион во фудбал

Репрезентацијата на Франција е новиот светски шампион во фудбал. 

Германката Анџелик Кербер за прв пат победи на Вимблдон

Германската тенисерка Анџелик Кербер ја оствари својата прва победа на Грен слемот Вимблдон, откако денеска во финалето ја совлада Серена Вилијамс од САД со 2-0 (во двата сета резултатот беше 6:3).

Белгија го освои третото место на СП во фудбал

Фудбалската репрезентација на Белгија денеска ја победи Англија со 2:0 и го освои третото место на Светското првенство во фудбал, кое се одржува во Русија.

(ВИДЕО) Делириум во Хрватска: Како се славеше победата над Англија

Фудбалската репрезентација на Хрватска вчера со 2-1 ја победи Англија со што прв пат во историјата се пласира во финале на Светско првенство во фудбал. По нерешениот резултат во 90. минути, Хрватите во продолжението доминираа на теренот и успеаа да постигнат гол кој ги прослави.

 

(ВИДЕО) Во трилер-натпревар Русија на пенали ја совлада Шпанија

Фудбалската репрезентација на Русија се плaсира во четврт-финалето на Светското фудбалско првенство откако на пенали ја совлада Шпанија

(ВИДЕО) Во „инфаркт-натпревар“ Франција ја победи Аргентина со 4:3

Фудбалската репрезентација на Франција ја победи Аргентина со резулат 4:3 во првото осмина финале на Светското првенство во фудбал во Русија.

 

ВРВ