Почетна

Забава

Несекојдневно визуелно доживување и музички спектакл на Филхармонија со Џијан Емин и диџеј Хуан Аткинс

Историски музички настан од светски размери каде што совршен спој направија звуците на класичната и електронската музика, се случи вчера во Охрид, во Античкиот Театар.
 

(Видео) The Mole Pack - нов блуз подем на македонската музичка сцена

Нов бран на музички креации е во подем од новосоздадениот авторски бенд „The Mole Pack”. Бендот штотуку го сними својот прв албум “Gambling Man” кој е инспириран од прогресивната блуз-рок сцена од доцните 1960-ти и раните 1970-ти години.

Jax Jones иако платен нема да настапи на „Охрид колинг“, Македонија била секундарен маркет

Само 24 часа пред неговиот настап во Охрид, агентот на Jax Jones не' извести декa добил насоки од менаџментот на Jax Jones дека нема да дојде во Охрид, иако имавме валиден потпишан договор кој е во целост финансиски исполнет кон него, информираат од Авалон продукција.

(Фото) Викторија Лоба од брод честиташе Илинден

Пејачката Викторија Лоба од брод им го честиташе Илинден на граѓаните на Македонија.„Честит Илинден Македонија“, напиша Лоба на нејзиниот Инстаграм-профил, а фотографијата има повеќе од 3.000 допаѓања.

(Фото) Елена Ристеска им посака добра ноќ на фановите во секси ноќница

Една од најафирмираните македонски поп-пејачки Елена Ристеска уште еднаш покажа дека изгледа прекрасно објавувајќи фотографија на која во секси ноќница им посакува добра ноќ на своите фејсбук-фанови.

 

(ВИДЕО) Почина Оливер Драгојевиќ

На 71 годишна возраст во Сплит почина легендарниот хрватски пејач Оливер Драгојевиќ, објавија хрватските медиуми. Информацијата за Слободна далмација ја потврдила неговата фамилја.

(ВИДЕО) Летни хитови на Силвана Бонева

Една од најпрепознатливите политички фигури на македонската политичка сцена од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Силвана Бонева деновиве на својот фејсбук-профил постираше неколку песни од Род Стујарт, но и Сара Брајтман во дует со Андреа Бочели.

 

(Фото) Марјана Станојковска го покажа прекрасното тело во нови бикини

Една од најпопуларните македонски манекенки и ТВ-водителки Марјана Станојковска ужива на летниот одмор од каде што објави фотографија на кое е облечена во бикини на „Пенти“ кои го откриваат нејзиното прекрасно тело.

 

(Фото) Дунавка Трифуновска и Владо Јаневски: Еден живот, една љубов

„Еден живот, една љубов. Тоа е Витаминка. Благодарам за сите совршени моменти, изненадувања и патувања. Сите овие 20 години додека ме порасна. Волим те будало мала“, напиша манекенката Дунавка Трифуновска на нејзиниот фејсбук-профил под фотографијата со пејачот Владо Јаневски фотографирани во „Цреша бар“.

(Фото) Новинарката Лупевска Созен го прослави вториот роденден на синот

Новинарката Снежана Лупевска Созен денеска го прослави вториот роденден на синчето Микаил.

ВРВ