Почетна

Убава приказна

(Фото) Пациентот со вештачко срце го прослави 46. роденден

Горан Спиров од Штип, пациентот на којшто пред две недели му беше вградено целосно вештачко срце, денеска во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ го прослави својот 46. роденден. 

Нова инвестиција на Мебел-Ви во Кавадарци, попуст до 40 отсто до крајот на јули

Мебел-Ви ги известува сите клиенти и партнери дека и официјално започна со работа новиот продажен центар во Кавадарци. Од таму додаваат дека супер модерниот објект од 3.000 м2 е убедливо најголемиот продажен објект во 

(Фото) 70 години од Porsche прославени на легендарниот „Goodwood Festival of Speed“

Историската тркачка патека „Goodwood“ му оддаде чест на Porsche и неговите 70 години постоење со централна прослава на 2018 Festival of Speed, настан кој што се одржа од 12-15 јули.

Петти роденден: Како се роди еМагазин

По долгодишно новинарско следење пред се на бизнисот во Македонија, јас и уште тројца колеги, одлучивме работите да ги земеме во свои раце и практично да провериме како е да се води бизнис во земјава.

DHL во Македонија – 25 години лидер на пазарот на експресната достава на пратки и логистика

DHL Македонија годинава одбележува 25 години постоење во земјава со претставување на досегашните успеси и достигнувања, како и презентирање на глобалната стратегија за одржливо бизнис делување, глобално и во земјава.

(Фото) Запознајте ги палатите во Скопје

Центарот за научни истражувања и промоција на културата „Хамеус“ во недела (20 мај) организира едукативна тура низ „Палатите на старо Скопје“.

Пет години на Балкан енерџи груп: Стабилен систем за централно греење, еко енергија и квалитетна услуга

Балкан енерџи груп (БЕГ) со успешно завршената грејна сезона 2017/2018 одбележа пет години откако управува со системот за централно греење во Скопје.

ОКТА одбележува 40 години

​ОКТА 40 години е синоним за сигурна и безбедна испорака на квалитетни горива на домашниот пазар и во регионот. Токму годинава, компанијата, која е главен снабдувач со горива во земјава, го одбележува својот 40-годишен јубилеј, информираат од компанијата.

Фондацијата Отворено општество - Македонија одбележува 25 години

Со низа регионални и меѓународни настани на теми од општествено значење, организација на изложба и со промоција на документарен филм и монографија, Фондацијата Отворено општество - Македонија (ФООМ) ќе ја одбележи 25-годишнината од своето постоење во Македонија. 

Организирала настапи на повеќе од 300 светски и регионални изведувачи: „Авалон продукција“ слави 25 години

​Со концерти на уметници од Македонија и од странство „Авалон продукција“ одбележува 25 години од своето постоење.

ВРВ